Dlaczego warto odwiedzić Holandię wiosną?

Symbolem Holandii są nie tylko wiatraki, ale także niepozorne tulipany. Najlepszą więc porą do odwiedzenia tego kraju jest kwiecień. To właśnie w tym miesiącu w całej Holandii rozkwita tysiące, jeśli nie miliony tulipanowych cebul zamieniając ją w jeden kwiatowy dywan. Na co dzień bardzo powściągliwi Holendrzy wraz z nadejściem wiosny zmieniają się nie do poznania.

Już od kilkudziesięciu co najmniej lat organizują wspaniałe festiwale i parady kwiatowe. Wśród słynnych nie tylko w Europie, ale także i w świecie festiwali na jednym z pierwszych miejsc plasuje się festiwal poświęcony kwiatom cebulowym, który organizowany jest w ogrodzie botanicznym Keukenhof. Ten położony pomiędzy Amsterdamem a Hagą ogród w pierwszych dniach kwietnia odwiedza miliony turystów. Zgromadzono w nim ponad siedem milionów cebulek hiacyntów, tulipanów, narcyzów i krokusów. W 2016 roku ogród jest dostępny dla gości od godziny 8.00 do 19.30.

Ogród Keukenhof to jedno z najliczniej odwiedzanych miejsc na mapie Holandii. Ogród zajmuje powierzchnię trzydziestu dwóch hektarów. Jest to największy ogród, w którym zasadzonych została imponująca ilość siedmiu milionów tulipanowych cebulek. Ogród można zwiedzać nie tylko pieszo, ale także rowerem. Jedną z największych atrakcji 2015 roku była wystawa urządzona w Pawilonie Juliana nosząca tytuł „Tulipomania”. Rok 2015 został poświęcony twórczości Vincenta Van Gogha. Instalacje kwiatowe, które każdego roku towarzyszą festiwalowi nawiązywały więc do twórczości tego wielkiego francuskiego malarza. Zatrudnieni w parku ogrodnicy zdecydowali, że ułożą z kwiatów mozaikę, która będzie nawiązywać do autoportretu artysty.

Tysiące kwitnących tulipanów turyści mogą podziwiać od pierwszych aż do ostatnich dni kwietnia także w Amsterdamie. Jest to miesiąc, w którym ponad czterysta tysięcy tulipanów zakwita o ogrodach otaczających tamtejsze muzea. Można je podziwiać między innymi w ogrodach przy Rijksmseum i Museum Van Loon. Także liczne miejskie budowle i prywatne ogrody zdobią w tym czasie kwitnące tulipany. Holendrzy kochają tulipany mimo że kwiaty te pojawiły się w Holandii dopiero w wieku XVII. Już wtedy mieszkańcy kraju niezwykle upodobali sobie te rośliny. Ich cebulki osiągały wówczas szokująco wysokie ceny. Dzisiaj ceny tulipanowych cebulek nie osiągają już zawrotnych sum, bez wątpienia są jednak tak piękne, że koniecznie trzeba odwiedzić Holandię, kiedy wszędzie kwitną tam tulipany.

Kategorie: Kwiatowy biznes,