Pomysł na biznes: produkcja kwiatów

Czy ja mogę zostać producentem kwiatów? Okazuje się, że producentem kwiatów może zostać każdy. Tak naprawdę każdy może zostać tym, kim tylko chce – wszystko uzależnione jest od naszych chęci. To właśnie owe chcenie jest w tym wypadku najważniejsze. Jeśli ktoś tylko nie ma wystarczających chęci może nawet umrzeć z głodu. Wystarczy tylko, że nie będzie miał na tyle motywacji, aby przygotować sobie posiłek.

Ktoś może powiedzieć, że nie dysponuje ziemią, na której kwiaty mogłyby być produkowane. Na takie stwierdzenie można odpowiedzieć pytaniem „czy w twoim domu są okna?”. Kwiaty do życia potrzebują przede wszystkim słońca. To pod ich wpływem zachodzi w nich proces fotosyntezy. O tym chyba jednak wie każdy z nas. Poza tym nie brakuje kwiatów, które uprawia się w pomieszczeniach zamkniętych. Doskonale sprawdzają się w tym wypadku parapety w naszych domach. Można oczywiście zdecydować się również na profesjonalną szklarnię. Jeśli jednak o nią chodzi, nie należy rozpędzać się zbytnio. Wybudowanie szklarni to bowiem niemały koszt i naprawdę wiele pracy. Jeśli jednak ktoś naprawdę wie co robi, szklarnia nie stanowi dla niego najmniejszej przeszkody.

Powróćmy jednak do naszego podstawowego pytania: czy mogę zostać producentem kwiatów? Na takie pytanie można oczywiście odpowiedzieć pytaniem, pytając czy kwiaty przeszkadzają ci w życiu? Czy w ogóle je dostrzegasz? Jeśli nie stanowią żadnej przeszkody, a do tego dostrzegasz ich piękno, jest to naprawdę doskonały początek. Oznacza to bowiem, że ich zapach oraz delikatność nie drażnią cię, a także, że problemu nie stanowi nieustanne pamiętanie o tym, aby je podlewać i poszukiwanie informacji o tym jak je pielęgnować, na przykład storczyki. Wiele osób pyta czy będzie umiało zająć się storczykiem. Kolejnym pytaniem jest czy będzie im się w ogóle chciało. Odpowiedź jest prosta: wystarczy dowiedzieć się, ile za storczyka można dostać, aby chęci od razu się pojawiły.

Hodowla jedwabników. To kwiaty z jednej strony delikatne, a jednocześnie naprawdę silne. Piękne i naprawdę tajemnicze. Nie będę w tym miejscu wymieniać oksymoronów ponieważ nie o to w tym chodzi. Chcę jednak wyraźnie podkreślić, że produkcją kwiatów może naprawdę zajmować się każdy – nawet te osoby, które nie mają swojej ziemi. Zawsze można bowiem produkować mniejszą ilość kwiatów, ale jednocześnie wkładać w to całe mnóstwo serca. Warto również dobierać gatunki rzadkie, za które później można otrzymać naprawdę niemałe kwoty.

Jak zacząć? Znane przysłowie mówi, że zbierze się to, co się zasiało. Na samym początku trzeba określić swoje priorytety. Chodzi o to, czego tak naprawdę chcemy. Koniecznie trzeba przeliczyć gotówkę, którą dysponujemy. Należy także podjąć decyzję na co ją wydamy. Warto zacząć od udziału w kursie, który ukierunkuje posiadane predyspozycje. Doskonałym przykładem jest hodowla drzew oraz krzewów. Można ją prowadzić w doniczkach, sprzedając następnie gotowe sadzonki wówczas, kiedy te będą już zdolne do samodzielnego życia po przesadzeniu na miejsce stałe. W przypadku drzew są to sadzonki, których wielkość wynosi co najmniej dziesięć- piętnaście centymetrów.

Kategorie: Kwiatowy biznes,